- 2008-2009 Valls Vane Lafarge (ESP)

0

Włochy: Dycha Wojciechowskiego

Świat | 07.02.2016 23:09

Jakub Wojciechowski miał 10 punktów i 5 zbiórek w 19 minut, a jego drużyna Acqua Vitasnella Cantu przegrała 72:79 z Manitalem Turyn (jego były klub) w 19. kolejce ligi włoskiej.

Słabiej w ten weekend spisał się Aleksander Czyż. Miał tylko 3 punkty i 3 zbiórki w 17 minut, a Giorgio Tesi Group Pistoia uległo 76:84 Sidigasowi Avellino.

22 punkty (5/6 za 3) Davida Logana poprowadziły Banco di Sardegna Sassari do sukcesu. Drużyna Amerykanina z polskim paszportem pokonała 91:69 Openjobmetis Varese.

W tabeli na czele Grissin Bon Reggio Emilia (bilans 14-5), drużyna Czyża (12-7) jest czwarta, ekipa Logana (10-9) ósma, zespół Wojciechowskiego (8-11) jedenasty.

0

Litwa: Łapeta wygrał z poprzednim pracodawcą

Świat | 07.02.2016 22:59

Ekipa Adama Łapety pokonała drużynę, w której Polak występował jeszcze miesiąc temu.

Łapeta w styczniu po 2,5 roku gry w Dzukiji przeniósł się do Lietuvos Rytas Wilno, a teraz po raz pierwszy wrócił do Olity. Goście po dwóch kolejnych niespodziewanych porażkach tym razem nie mieli litości dla przeciwnika – wygrali aż 93:56. Łapeta zaliczył 2 punkty, 9 zbiórek, asystę i 2 bloki w 24 minuty. Lietuvos Rytas jest w tabeli na drugim miejscu z bilansem 19-5.

0

Francja: Polacy bez punktów

Świat | 07.02.2016 22:57

Aaron Cel i Mathieu Wojciechowski nie zdobyli punktów w 19. kolejce ligi francuskiej.

AS Monaco Basket z Celem w składzie uległo 81:101 na wyjeździe Elan Chalon-sur-Saone, a Limoges CSP Wojciechowskiego przegrało 73:80 na parkiecie Paris-Levallois. W tabeli Monaco na piątym miejscu z takim samym (13-6) bilansem jak wicelider. Limoges (9-10) na dopiero jedenastej pozycji.