Logowanie (rejestracja)

Zapomniałeś hasła?

Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się!

0

Play-off PLK: Turów dołączył do Stelmetu

PLK | 21.05.2015 22:36

PGE Turów Zgorzelec po raz trzeci pokonał Energę Czarnych Słupsk i dołączył do Stelmetu Zielona Góra w finale Tauron Basket Ligi.

Mistrzowie Polski wygrali w Hali Gryfia 79:76, a do sukcesu poprowadził ich Mardy Collins, który w czwartej kwarcie zdobył 9 ze swoich 14 punktów. W całym meczu miał także 6 asyst. Po 14 ''oczek'' w zespole gości dołożyli także Filip Dylewicz i Damian Kulig. Ten ostatni zaliczył także 11 zbiórek i to był dla MVP rundy zasadniczej najlepszy występ w serii półfinałowej.

Czarnych w tym spotkaniu ciągnął tercet Kyle Shiloh - Jarosław Mokros - Drago Pasalić. Amerykanin był bardzo aktywny w ofensywie zdobywając 22 punkty przy 14 oddanych rzutach, co w tej rywalizacji mu się wcześniej nie zdarzyło. Mokros zdobył 19 punktów trafiając m.in. 4 trójki, a Chorwat znowu był skuteczny w krótkim okresie rzucając 14 punktów w 13 minut na parkiecie.

Gospodarzom zabrakło lepszej postawy Jerela Blassingame'a, który co prawda miał 9 asyst, ale oddał tylko 2 rzuty z gry i zdobył zaledwie 1 punkt. W ostatnich sekundach meczu długo nie miał pomysłu na rozegranie akcji i Czarnym nie udało się oddać rzutu ''na remis'' z dobrej pozycji.

Turów zagra w finale ze Stelmetem Zielona Góra, Czarni o brąz z Rosą Radom.

Energa Czarni Słupsk - PGE Turów Zgorzelec 76 : 79

(20:26, 22:16, 16:9, 18:28)

0

NC+ wchodzi do gry. Pokaże EuroBasket 2015?

Świat | 21.05.2015 17:06

Gdzie polski kibic zobaczy EuroBasket 2015? 

Obecnie najbliżsi pozyskania praw są przedstawiciele NC+. Ale sytuacja wcale różowo nie wygląda, a nc+ dla polskich kibiców może okazać się ostatnią „deską ratunku” - informuje Przegląd Sportowy.

Impreza jak do tej pory ma trudności z przebiciem się u polskich nadawców. Najmocniej kojarzony z występami drużyny narodowej Polsat już spasował, TVP negocjuje cenę za prawa do imprezy, ale FIBA wciąż chce zbyt dużo jak na możliwości publicznego nadawcy. Rozbieżności są duże. A oprócz warunków finansowych FIBA stawia także poważne wymogi dotyczącego choćby pokazywania meczów naszej reprezentacji w otwartej antenie. Same transmisje w TVP Sport nie wystarczą.

Ten kto pokaże meską koszykówkę będzie miał także możliwość prezentacji żeńskiego EuroBasketu. Zawodniczki Jacka Winnickiego w czerwcu w Rumunii na Węgrzech zagrają w mistrzostwach Europy.

 

0

PLK: 18 drużyn od sezonu 2015/2016? To możliwe

PLK | 21.05.2015 15:48

Obecny sezon Tauron Basket Ligi nadal trwa, ale już w kuluarach trwają rozmowy nad kształtem ligi w sezonie 2015/2016. 

fot. Andrzej Romański

Najważniejsze pytanie brzmi - ile drużyn wystąpi w nowych rozgrywkach? Kilka tygodni temu Jacek Jakubowski w rozmowie z PolskiKosz.pl przyznał.

- Zgodnie z obowiązującym regulaminem 16 klubów podpisało umowy kontraktowe na okres 3 lat. Według regulacji jeśli zespół zajmie w dwóch kolejnych sezonach ostatnie lub przedostatnie miejsce opuszcza szeregi ekstraklasy. Z pierwszej ligi prawo awansu ma jeden zespół. W kolejnym sezonie jeśli z powodów finansowych lub organizacyjnych z ligi nie wycofa się żaden zespół a mistrz 1 ligi spełni warunki licencyjne ekstraklasa może liczyć 17 zespołów a w kolejnym sezonie nawet 18 zespołów. W sezonie 2016-2017 chcemy wprowadzić już normalny system spadków z ligi, aby po każdym sezonie dwa ostatnie lub ostatni zespół sportowo spadał z ligi, a dwa najlepsze zespoły lub jeden najlepszy z pierwszej ligi awansował do grona ekstraklasy.

Kilka dni temu awans do najwyższej klasy rozgrywkowej wywalczył zespół BM Stal Slam Ostrów Wlkp. Radość po finałowej serii z Sokołem Łańcut nie musi jednak wcale oznaczyć, że ostrowianie zagrają w PLK. Podstawowym problemem klubu z Wielkopolski jest hala, która nie spełnia wymogów nadanych przez ligę. Do pomysłu gry w hali przy ulicy Kusocińskiego sceptycznie podchodzi liga na czele z prezesem Jakubowskim, który sam nie ukrywa, że Stal powinna zastanowić się nad innym miejscem rozgrywania spotkań. To, czy Stal dostanie licencję może wpłynąć na losy innych drużyn.

Jak się dowiedzieliśmy PLK chce uniknąć sytuacji, w której w lidze będzie występować nieparzysta liczba drużyn. W przypadku, gdy wszystkie drużyny otrzymają licencję na grę, to w grę wejdzie plan z zaproszeniem do ligi drużyny z zaplecza TBL. Według naszych informacji PLK już teraz chętnie widziałby w najwyższej klasie rozgrywkowej Legie Warszawa. W tym problemem jednak, że "Wojskowi" chcą przyszły sezon spędzić na zapleczu i wywalczyć sobie miejsce czysto sportowo. Ma w tym pomóc osoba Michała Spychały, który jako legionista z krwi i kości doszedł do porozumienia z włodarzami klubu i od nowego sezonu będzie pełnił rolę pierwszego trenera.

Co w takim razie przypadku odmowy warszawian? W grę mogą wchodzić jeszcze zespoły z Podkarpacia: Sokół Łańcut oraz Miasto Szkło Krosno. Teoretycznie nic nie stałoby na przeszkodzie, by właśnie drużyna z Krosna uzupełniła stawkę 18 drużyn. W tym jednak problem, że krośnianie chcą po raz kolejny grać w 1. lidze i wywalczyć awans - podobnie jak Legia - na parkiecie. W klubie zakasali rękawy po porażce w półfinale z Sokołem i już budują budżet na nowy sezon. W klubie ma dojść też do paru korekt w składzie. 

 

Najciekawsze tweety