Wilczewski Tomasz 182 cm 29 obrońca POL
0

NBA: Heat w nowej erze wygrywają z Wizards

NBA | 30.10.2014 10:13

12. spotkań odbyło się minionej nocy na parkietach najlepszej ligi świata. W jednym z nich wystąpił nasz rodzynek - Marcin Gortat. Jego Washington Wizards ulegli Miami Heat 95:107.

Ekipa Erica Spoelstry wkracza w nową erę. Już bez LeBrona Jamesa, a z Luolem Dengiem. Miami musiało przejść w inną koszykówkę. Spoelstra rozkłada siłę w ataku na różnych koszykarzy. Bardzo dużo na razie na tym korzysta Norris Cole, który w pierwszym spotkaniu nowego sezonu udowodnił sporą wartość. Heat nadal będą grać bez typowego środkowego. Chris Bosh od początku swojej kariery ma tendencję do opuszczania strefy podkoszowej, dzięki czemu utrudnia rywalom obronę. Tego wieczore spore problemy miał Gortat, który już w pierwszej akcji meczu przekonał się o przyzwoitym rzucie Bosha z dystansu, gdy ten odpalił z rogu boiska. Heat o ile w pierwszej połowie grali falami, o tyle w drugiej przejęli inicjatywę. Gracze pierwszopiątkowi Wizards nie otrzymali wsparcia z ławki, kolejni gracze wpuszczani przez Randy Wittmana nie potrafili podjąć odpowiedzialności. Mało widoczni byli doświadczeni Andre Miller oraz Kevin Seraphin.

W Wizards dwóch graczy zdobyło po 18 punktów. Oprócz Gortata był to Drew Gooden, który zastąpił w pierwszej piątce Hilario Nene. Polak trafił 7 z 14 rzutów z gry, miał też 7 zbiórek i 3 przechwyty. Udanie zaprezentował się Paul Pierce, który w pierwszej połowie znakomicie oszukał rywali dogrywając do Gortata pod sam kosz.

Heat mimo, że brakuje w nim LBJ nadal wyglądają na zespół głodny sukcesów. Palmę pierwszeństwa przejął wspomniany Bosh, który tego wieczoru zdobył 26 punktów. 3 "oczka" mniej rzucił Cole.

Wizards kolejne spotkanie rozegrają ponownie na Florydzie. Rywalem będzie były zespół Gortata - Orlando Magic.

Świat | 30.10.2014 09:31

Zespół Mateusza Ponitki odniósł pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach Europucharu.

W trzeciej kolejce Telenet Ostenda wygrał na wyjeździe z niemiecką drużyną Artland Dragons 75:67. Ponitka w 19 minut zdobył 5 punktów (1/4 za 2, 1/4 za 3), miał 3 zbiórki, asystę i 3 straty. Najlepszym strzelcem zespołu okazał się znowu były koszykarz PGE Turowa Zgorzelec J.P. Prince - 18 punktów i 6 zbiórek w 23 minuty.

W tabeli grupy B Telenet jest czwarty z bilansem 1-2. Prowadzi bez porażki Herbalife Gran Canaria. Do kolejnej fazy awansują 4 z 6 ekip. Dla Ponitki początek pucharowej rywalizacji nie jest zbyt udany. W trzech meczach przeciętnie notował 6 punktów trafiając tylko 33% (7/21) rzutów z gry.

0

Europuchar: Kolejna "euro-wpadka"

Świat | 29.10.2014 23:52

Trzeci mecz i trzecia porażka Stelmetu Zielona Góra w rozgrywkach Europucharu. Wicemistrz Polski w środę poległ z Buducnost Voli Podgorica 76:90. Najskuteczniejszym koszykarzem w ekipie Andrzeja Adamka był tego wieczoru Adam Hrycaniuk - 13 punktów.

Po meczu z AZS-em Koszalin wydawało się, że czarne chmury opuściły już "Winny Gród". W środowy wieczór kibice przekonali się, że problem funkcjowania drużyny istnieje nadal. Najlepszym strzelcem Stelmetu był Hrycaniuk, który nigdy nie uchodził za prawdziwego.. strzelca. Słabo w środę wypadli gracze zagraniczni Stelmetu, w tym ten na którego wszyscy liczą najbardziej - Quinton Hosley.

Kluczem do zwycięstwa okazały się celne trójki trafiane jak na zawołanie tego wieczoru przez zespół z Podgoricy. Rzucali i trafiali kolejno J.R. Reynolds, Bojan Subotić i Suad Sehović. W całym meczu, aż 15 na 28. A Stelmet? 4 na 18. Czy z tej mąki będzie jeszcze chleb?

Stelmet Zielona Góra - Buducnost Voli Podgorica 76:90 (16:17, 18:30, 25:22, 17:21)

Stelmet: Hrycaniuk 13, Cel 12, Troutman 12, Koszarek 11, Burtt 11, Hosley 7, Kucharek 4, Johnson 4, Zamojski 2, Chanas 0

Buducnost Voli: Reynolds 17, Sehović 17, Planinić 16, Subotić 11, Cook 10, Sheehey 8, Dasić 5, Vitkovac 3, Capin 3, Popović 0