*/

Logowanie (rejestracja)

Zapomniałeś hasła?

Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się!

2L

AZS Politechnika Częstochowska Częstochowa

Prezes: Adam Stępniak
Trener: Jacek Chądzyński, Robert Pęczak
Internet: http://uks16.pl/men
Adres: Ul. Armii Krajowej 23-25, 42-218 Częstochowa
Tel.-Fax: 793799656
E-mail: czestochowa@azs.pl
Hala: Hala Polonia, ul. Dekabrystów 43, 42-200 Częstochowa

REKLAMA

10 WYGRANYCH

STATYSTYKI

Średnie zdobywane: 72
Średnie tracone: 79
Najmniej zdobytych: 52
Najwięcej straconych: 114
Najwięcej zdobytych: 88
Najmniej straconych: 62

ZAWODNICY

Zawodnik Wzrost Wiek Pozycja Kraj
Cieślak Michał 187 cm --- obrońca POL
Dąbrowski Michał --- --- obrońca POL
Hajduś Kacper 191 cm 20 skrzydłowy POL
Karkoszka Adam --- 35 obrońca POL
Kotlewski Wojciech 193 cm 32 skrzydłowy POL
Pałac Jacek --- --- obrońca POL
Raszewski Dawid 181 cm 29 obrońca POL
Rynkiewicz Szymon --- --- obrońca POL
Sierawski Kamil 203 cm 20 center POL
Sośniak Janusz 195 cm 46 skrzydłowy POL
Szlichta Michał --- --- obrońca POL
Szlufik Stanisław --- --- obrońca
Sztajner Dawid --- 27 obrońca POL
Wolniak Jakub --- --- obrońca POL

Mateusz Ponitka zagra w lidze letniej w Nuggets

PLK | 30.06.2016 19:08

Świetny skrzydłowy zagra w Las Vegas dla zespołu, w którym jednym ze skautów jest Rafał Juć.

BET365 - załóż konto i wygrywaj Euro>>

O tym, że Ponitka będzie w lidze letniej reprezentował zespół z Denver, napisał na Twitterze Marcin Gebel z TVP. Turniej w Las Vegas odbędzie się w dniach 8-18 lipca, zagra w nim w sumie kilkanaście drużyn z NBA, a także reprezentacja NBDL.

- Chciałbym się sprawdzić w grze pięciu na pięciu z ludźmi, którzy walczą o angaż w NBA. Nie liczę na to, że pojadę, zagram i wrócę z trzyletnim gwarantowanym kontraktem - mówił Ponitka w rozmowie ze Sport.pl.

- Rok temu byłem w USA, odbyłem wiele treningów i sprawdzianów w kilku klubach NBA, miałem okazję trenować przeciwko graczom, którzy potem znaleźli się w drafcie. Teraz chciałbym się przekonać, gdzie po roku gry i treningów jestem ja, a gdzie są oni.

Ponitka nie będzie jedynym Polakiem w tegorocznej lidze letniej - w Sixers, na turnieju w Salt Lake City, występował będzie Tomasz Gielo.

BET365 - załóż konto i wygrywaj Euro>>
 

Planet Cash Team najlepsi w Borzęcinie Dużym

30.06.2016 15:58

Marcin Biranowski, Piotr Dąbrowski, Michał Hausner i Damian Cechniak pokonali w finale GLV Crosshouse.

Bet365 - najlepsze kursy na Euro i nie tylko >>

W sobotę 18 czerwca odbyła się już piąta edycja Stare Babice 3x3 Streetball Challenge, czyli jednego z najlepszych turniejów na Mazowszu. Najlepszym zespołem okazali się Planet Cash Team, w którym - poza znanym z Legii, a ostatnio Znicza Damianem Cechniakiem - grali Marcin Biranowski, Piotr Dąbrowski i Michał Hausner, czyli amatorzy, zawodnicy Hutnika, Legionu, UNBA.

W finale Planet Cash Team pokonali 17:15 GLV Crosshouse, w którym grali Mateusz Witek, Maciej Łopaciński, Jakub Jurczak i Maciej Staszewski. W meczu o trzecie miejsce Kulką w Dziurkę pokonali Raiders 19:15. W pierwszym zespole grali Bartosz Grudziński, Mateusz Szwed, Krystian Koźluk i Patryk Bajtus, a w tym drugim - Alex Machowski, Michał Świderski, Sylwester Kus i Maciej Cukierda.

Niespodzianką było odpadnięcie już w ćwierćfinale drużyny 3xK (Karol Dębski, Kamil Sulima, Marcin Malewski, Rafał Rajewicz), która wygrywała w poprzednich latach.

Konkurs wsadów wygrał Dawid „DaFly” Mazur, w trójkach drugi rok z rzędu najlepszy był Kamil Sulima, a w konkursie Moneymaker, czyli w rzucie z połowy, triumfował Sebastian Konecki.

Poniżej efektowna wideorelacja autorstwa Mateusza Wasążnika:

Bet365 - najlepsze kursy na Euro i nie tylko >>
 

Josip Sobin – bałkańska wersja DeAndre Jordana?

PLK | 30.06.2016 14:16

Josip Sobin, chorwacki środkowy po średnio udanym sezonie w Hiszpanii, podpisał kontrakt z Anwilem Włocławek.

BET365 - załóż konto i wygrywaj na Euro >>

Josip Sobin (27 lat, 205 cm) to reprezentant solidnej bałkańskiej szkoły – w Chorwacji grał w najlepszych klubach (KK Split i KK Zadar), dobrze prezentując się zarówno w lidze chorwackiej (ostatnio 14 pkt. i 8.9 zbiórki), jak i Lidze Adriatyckiej (9.4 pkt, 5 zb.). Dało mu to zapewne gruntowne koszykarskie wykształcenie, tak w ataku, jak i w obronie, którą na oficjalnej stronie Anwilu bardzo chwali trener Igor Milicić.

Klub poinformował o dwuletnim kontrakcie, agent zawodnika Obrad Fimić napisał na twitterze,  że chodzi o umowę na zasdzie 1+1.

W ubiegłym sezonie Chorwat występował w Montakit Fuentalabrada, ósmym zespole hiszpańskiej Liga Endesa. Przez większość sezonu pełnił rolę rezerwowego środkowego, kończąc rozgrywki ze średnimi na poziomie 6.6. punktu i 3.3 zbiórki, grając po ok. 16 minut na mecz. Najlepiej szło mu na samym początku rozgrywek, gdy trenerem klubu był jeszcze jego rodak Zan Tabak.

Rzut oka na statystyki pokazuje, że jest graczem o dobrej selekcji rzutów i skuteczności z gry – w ostatnim sezonie trafiał ich 56%. Jednocześnie bardzo rzadko, jak na środkowego staje na linii rzutów wolnych, co świadczy o braku agresywności w ataku. W 34 meczach oddał tylko 18 takich prób, trafiając absolutnie katastrofalne 28% z nich (tylko 5/18!). Podczas gry w Chorwacji też miał z tym elementem spory problem, zdarzały mu się mecze ze skutecznością np. 1/10. Czyżbyśmy – niezależnie od innych, solidnych umiejętności Chorwata – mieli w swojej lidze własną wersję DeAndre Jordana?

BET365 - załóż konto i wygrywaj na Euro >>

fot. BDA Sports

Najciekawsze tweety