0

Francja: Ignerski w półfinale

Świat | 28.05.2015 02:11

Le Mans z Michałem Ignerskim w składzie jest w półfinale ligi francuskiej.

W trzecim meczu ćwierćfinału zespół Polaka pokonał 69:60 ASVEL Villeurbanne i wygrał serię 2-1. Ignerski w 15 minut miał 2 punkty (1/4 za 2, 0/4 za 3) oraz 4 zbiórki. 21 ''oczek'' rzucił były zawodnik Asseco Prokomu Gdynia Daniel Ewing.

W półfinale Le Mans zagra z najlepszym po rundzie zasadniczej Strasbourg IG. Pierwszy mecz już 30 maja w Strasburgu.

0

Belgia: 1-0 dla Ponitki w finale

Świat | 28.05.2015 02:06

Mateusz Ponitka i jego koledzy z Telenetu Ostenda od wygranej rozpoczeli rywalizacje w finale ligi belgijskiej.

Telenet wygrał 65:50 z zespołem Belfius Mons Hainaut. Ponitka przebywał na parkiecie 15 minut zdobywając 5 punktów (1/2 za 2, 1/3 za 3, 0/2 za 1), miał też 4 zbiórki, asystę i przechwyt. Najlepszy w drużynie Polaka okazał się niespodziewanie młody środkowy Khalid Boukichou – 11 punktów i 6 zbiórek.

Drugi mecz 29 maja, rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw.

0

O 3. miejsce: Rosa bliżej medalu

PLK | 27.05.2015 23:58

Rosa Radom jest już naprawdę blisko brązowego medalu.

Koszykarze Wojciecha Kamińskiego uczynili w środę poważny pierwszy krok. Wygrywając w Słupsku z zespołem Energi Czarnych stworzyli sobie sytuację komfortową, bowiem do brązowego medalu brakuje im już tylko jednego triumfu. Będą mogli to uczynić w niedzielę grając przed własną publicznością.

Obie drużyny mimo sromotnych porażek w półfinale chcą walczyć o brązowy medal. Na dowód tego mogą świadczyć sytuacje z meczu. W jednej z nich doszło do małej szarpaniny, gdy po jednej z akcji Jerel Blassingame najpierw sfaulował Łukasza Majewskiego, a następnie został odepchnięty przez przez Mike'a Taylora.

J-Blass nie wyciągnął wniosków z półfinałów. W środę nie pokazał swoich najlepszych umiejętności. Starał sie za to Callistus Eziukwiu, który zdobył 18 punktów. Na tym tle jak profesor wypadł John Turek - 25 "oczek".

Energa Czarni Słupsk - Rosa Radom 73 : 82

(14:21, 23:14, 21:25, 15:22)