Wolniak Jakub --- --- obrońca POL
0

Hiszpania: Porażka Waczyńskiego

Świat | 28.02.2015 22:23

W sobotni wieczór Adam Waczyński i jego zespół Rio Natura Monbus Obradoiro uległ Fiatc Joventut 67:71.

Polski skrzydłowy spisał się przyzwoicie. W ciągu 25 minut uzbierał 11 punktów (4/7 za 2, 1/1 za 3).  Drużyna gospodarzy nie powstrzymała w ataku Demonda Malleta. 37-latek rozegrał znakomity mecz rzucając dla swojego klubu, aż 16 "oczek".

Klub Waczyńskiego ma obecnie bilans 9-13. Daje to Rio Natura dopiero 13. lokatę.

W niedzielę swój mecz rozegra Maciej Lampe. Barcelona podejmie Gipuzkoa Basket.

0

II liga, gr. F: Lider nadal bez porażki

2L | 28.02.2015 22:10

AZS AWF Katowice wielkimi krokami zbliża się do I ligi. W 3. kolejce grupy F II ligi akademicy odnieśli kolejne zwycięstwo i pewnie prowadzą w tabeli.

AZS AWF wygrał u siebie z Basketem Suchy Las 85:72. 24 punkty dla gospodarzy rzucił Kamil Nowak, 19 Łukasz Szczypka.

Porażka innej ekipy z Katowic, czyli Mickiewicza. W najciekawszym meczu tej serii przegrał 63:67 z Górnikiem Wałbrzych. Gracze Mickiewicza i tak mają powód do dumy, bo mimo pierwszej kwarty przegranej 4:21 udało im się doprowadzić do remisu w czwartej ćwiartce. W ostatnich minutach tej kwarty 8 punktów dla Górnika zdobył Rafał Niesobski.

Na wyjeździe zwyciężył także MKS Drogbruk Kalisz - 72:62 we Wrocławiu z WKK. Pewne sukcesy gospodarzy w Kłodzku i Bytomiu. Doral Nysa wygrała 87:73 z Albą, Polonia 80:59 z Muszkieterami Nowa Sól.

2L | 28.02.2015 21:43

Takiego rozstrzygnięcia prawie nikt się nie spodziewał. W 3. kolejce grupy E II ligi Noteć Inowrocław przegrała po raz pierwszy na własnym parkiecie ulegając 65:75 Księżakowi Łowicz.

Bohaterem gości był Bartosz Włuczyński, który zdobył 24 punkty. 13 punktów, 8 zbiórek i 9 asyst dołożył Piotr Trepka, a 15 ''oczek'', 7 zbiórek i 5 przechwytów Łukasz Fąfara.

Po tym rozstrzygnięciu w Inowrocławiu Notec ma już tylko jeden punkt przewagi nad Księżakiem i AZS-em AGH Alstom Kraków.

Ciekawie także w Przemyślu. MCS Daniel Gimbaskets przegrał 83:85 z AZS UMK Consus PBDI Toruń. 53 punktów u gości mieli w sumie Tomasz Lipiński i Radosław Plebanek.

W Krakowie triumfy dwóch ekip ze stolicy Małopolski. Wisła wygrała 63:58 z rezerwami Trefla Sopot, a AZS AGH Alstom pewnie zwyciężył 84:65 w konfrontacji z Politechniką Gdańską.

AZS AGH ALSTOM Kraków - Politechnika Gdańska 84 : 65

(22:8, 24:24, 21:11, 17:22)

KSK Noteć Inowrocław - KS Księżak Łowicz 65 : 75

(26:19, 6:17, 17:22, 16:17)

MCS Daniel Gimbaskets 2 Przemyśl - AZS UMK Consus PBDI Toruń 83 : 85

(20:22, 23:21, 27:19, 13:23)

Wisła AWF Kraków - Trefl II Sopot 63 : 58

(12:11, 17:16, 19:15, 15:16)