0

Polak zagra w Austrii

Świat | 31.08.2014 22:52

Wojciech Barycz został nowym zawodnikiem Arkadia Traiskirchen Lions.

30-letni Polak w minionym sezonie występował w pierwszoligowym zespole Polski Cukier SIDEn Toruń. W 14. spotkaniach na zapleczu Tauron Basket Ligi zdobywał średnio 6.5 punktu i 2.1 zbiórki na mecz.

Barycz w przeszłości występował w lidze włoskiej.

Ostatnie sezony spędzał w Polsce grając m.in. dla Siarki Tarnobrzeg cz PGE Turowa Zgorzelec.

0

PLK / 1. liga: Świetny Witliński

PLK | 31.08.2014 21:58

Mikołaj Witliński zdobył 19 punktów, a jego Anwil Włocławek pokonał w pierwszym meczu sparingowym Astorię Bydgoszcz 93:56. W zespole z TBL wystąpili gracze zagraniczni. Najlepiej zaprezentował się Brandon Brown, który rzucił 17 "oczek".

Anwil Włocławek – Astoria Bydgoszcz 93:56 (25:12, 26:13, 12:15, 27:16)

Anwil: Witliński 19, Brown 17, Hajrić 14, Eitutavicius 13, Raczyński 9, Simon 9, Vaughn 8 , Krajniewski 2, Jankowski 2, Barański 0, Warszawski 0, Spojda 0

Astoria: Barszczyk 11, Obarek 10, Szyttenholm 7, Kutta 7, Frąckiewicz 6, Laydych 5, Grzesiński 4, Krzywdziński 3, Domański 2, Łucka 1, Wardziński 0

0

MŚ, gr. D: Litwa z drugą wygraną

Świat | 31.08.2014 21:02

Wicemistrzowie Europy Litwini lepsi od mistrza Afryki Angoli w drugim dniu grupy D mistrzostw świata koszykarzy. Wygrali 75:62.

23 punkty i 18 zbiórek miał podkoszowy duet Litwy Donatas Motiejunas i Jonas Valanciunas. 14 punktów dla Angoli rzucił Eduardo Mingas, 13 Olimpio Cipriano. Ekipa z Czarnego Lądu grała szybko i bardzo skutecznie w pierwszej połowie, momentami prowadziła nawet 6 „oczkami”, dobrze dysponowany był zadomowiony w tym kraju Amerykanin Reggie Moore. Po przerwie lepsza defensywa naszych wschodnich sąsiadów pozbawiła ich koncepcji w ofensywie. Litwini powoli przejmowali kontrolę, a pod koniec trzeciej kwarty po 7 punktach z rzędu Darjusa Lavrinovicia wyszli na prowadzenie 63:49. Tej straty przeciwnik nie był w stanie odrobić.

Dwa zwycięstwa na koncie ma także Słowenia, która pokonała Meksyk 89:65. Niespodziewani ubiegłoroczni mistrzowie Ameryk spisują się poniżej oczekiwań, to ich druga porażka z ekipą z Europy. Meksykanie tylko przez kilka minut drugiej kwarty dali swoim kibicom nadzieję na walkę o wygraną. Wcześniej i później dominowała drużyna braci Dragiciów. Goran, rozgrywający Phoenix Suns, miał 18 punktów oraz 6 asyst. Zoran, skrzydłowy Unicaji Malaga, rzucił 22 „oczka” nie pudłując żadnego z 8 rzutów z gry. Bez pudła – przy 9 próbach – występ zakończył też meksykański środkowy Guatavo Ayon (21 punktów).

Nie było emocji w konfrontacji Australii z Koreę Południową. Drużyna z Oceanii rozgromiła Azjatów 89:55. 17 punktów rzucił Joe Ingles, po 13 Cameron Bairstow i Aron Baynes, 8 asyst miał Matthew Dellavedova. 13 punktów dla Korei zdobył Kim Sun-Hyung.

Litwa - Angola 75 : 62

(23:22, 15:13, 25:14, 12:13)

Słowenia - Meksyk 89 : 68

(24:18, 22:19, 19:13, 24:18)

Korea Południowa - Australia 55 : 89

(17:26, 12:18, 12:22, 14:23)